Viacerí výrobcovia ponúkajú boostre v takých prevedeniach alebo arómach, ktoré kopírujú ostatné produkty z portfólia návnad a nástrah konkrétneho výrobcu. A to je práve dobrý začiatok pre výber vhodného boostru. Máte boilies obľúbenej príchute? Tak skúste práve booster rovnakej príchute a máte vhodnú kombináciu s ktorou môžete začať a aj experimentovať.
Použitie rybárskych boostrov
V mnohých prípadoch môže pri práci s návnadami a nástrahami platiť jedno pravidlo, že žiadne pravidlá nie sú. Ale predsa len, skúsme sa pozrieť na niekoľko základných spôsob použitia boostrov:
- Booster a boilies: Základným spôsobom ako použiť booster je jeho použitie v kombinácii s boiliesom. Mnoho rybárov práve takto upravuje svoje boilies, aby tým zvýšili potravinový signál a atraktivitu vnadenia. Postup je jednoduchý. Stačí do vedierka nasypať obľúbený boilies a preliať ho boostrom. Menej a pravidelnejšie by bolo skôr vhodnejšie v tomto ohľade. Znamená to naliať na boilies iba také množstvo boostru, aby nám v ňom boilies neplával, ale aby dostatočne prekryl všetky guličky. Booster sa následne postupne vpije do guličiek a uvedený postup môžeme niekoľkokrát opakovať. Po vhodení do vody bude takto upravený boilies vydávať zo seba arómy a pachové stopy oveľa intenzívnejšie a rýchlejšie, ako v prípade klasického boiliesu priamo z balenia.
- Booster a nástrahy: Booster môžeme samozrejme používať nie len na úpravu voľného vnadenia, ale aj na úpravu nástrah. Stačí ak si do menšej krabičky vyberieme niekoľko guličiek boiliesu, prípadne Pop Up plávajúcich boiliesov, alebo aj peliet a prelejeme ich boostrom. Aj v tomto prípade je vhodnejšie postupne aplikovať menšie množstvá, aby sme naše nástrahy v boostry neutopili. Našim cieľom nie je, aby nám nástrahy zmäkli, ale len aby dostali dodatočnú atraktivitu.
- Booster a partikel: Nakoľko sú boostre často krát lacnejšie a dodávané vo väčších objemoch, sú predurčené aj na použitie vo väčšom množstve. Práve to nám umožňuje používať boostre aj v kombinácii s partiklom. Stačí napríklad uvarenú kukuricu, tigrí orech, repku olejnú, konope alebo iný nami preferovaný partikel preliať boostrom. Booster pomôže ochutiť partikel, ktorý sa následne stáva nosičom signálu boostra. Berme to tak, že partikel nám následne dopomôže dostať pachovú stopu boostra do vody.
- Booster a kŕmitkové zmesi: Obdobne ako v prípade partiklov môžeme použiť booster vo väčšom množstve aj na ochutenie kŕmitkových zmesí. Stačí napríklad do nádoby naliať vodu z jazera, pridať obľúbený booster a poriadne premiešať. Výsledkom bude aromatická tekutá zložka, ktorou navlhčíme suchú kŕmitkovú zmes.
- Booster a sila tekutých zložiek: Boostre vo veľkých množstvách môžeme používať aj napríklad pri vnadení kašovitou hmotou, ktorá by pozostávala z nadrvených boiliesov, peliet, drobných partiklov a veľkého množstva boostra. Takýmto spôsobom namiešame tekutú hmotu kašovitej konzistencie, ktorú priamo z člna môžeme vyliať na požadované miesto. Atraktivita takejto hmoty pritom nebude len krátkodobá, nakoľko booster obsiahnutý v zmesi sa uloží do sedimentov a zatraktívni širokú plochu na dne. Je to vhodný spôsob vnadenia, kde ako nástrahu môžeme zvoliť výrazný Pop Up plávajúci boilies prezentovaný tesne nad dnom.
Tekuté boostre predstavujú produkt, ktorého použitie je naozaj rôznorodé. Nakoľko sa v prípade boostrov jedná o tekutiny, ktoré nemajú takú výraznú silu ako napríklad čisté arómy, môžeme boostre používať aj vo väčších množstvách.
Skryť text