Priebežné krmítka
Obsahujú tyčinku alebo slamku skrz ktorú prebieha vlasec či šnúra. Krmítko tak môže voľne putovať po vlasci. Vzdialenosť môžeme krmítku určiť použitím zarážky, ktorá vymedzí neželaný pohyb. Môžu sa rozdeľovať aj na:
Klasické, klietkové alebo strunové – na slamke je umiestnená „klietka“ z drôtov, struny, alebo je prítomný iba kus olova so zárezmi na lepšie udržanie krmiva.
Method krmítka sú špecializovanejšie typy. Je to väčšinou plast v tvare slzy na slamke. V spodnej časti slzy je umiestnená rôzna záťaž. Krmítko sa vždy otočí olovom ku dnu a efektívne láka ryby. Je dobré nástrahu umiestniť do kôpky krmiva, ktoré chráni nástrahu a háčik počas nahadzovania. Krmivo sa do krmítka dávkuje pomocou špeciálnej formy, ktorá dodá tvar a tuhosť celej zostavy, aby počas razantného nahadzovanie krmivo nevypadlo.
Závesné krmítka
Typy, kde je návnada zavretá v klietke z jemného pletiva. Klietka býva otvorená, aby krmivo čo najskôr vypadlo, alebo polouzavreté, aby lákalo dlhší čas. Na vlasci sa krmítko pohybuje voľne na obratlíku, príp. je zavesené na slamke v tvare hokejky voľne, alebo zastavené pomocou zarážky. Klietky sú vyrobené z kovu alebo plastu v rôznych tvaroch. Obvykle obsahujú záťaž, existujú však aj modely bez záťaže. Tieto sú určené a vhodné na väčšie zakrmovanie, kedy je krmítko naplnené väčším množstvom, je teda dosť ťažké. Po vhodení do vody ho hneď vyťahujeme. Zaujímavým typom sú plavákové krmítka, ktoré slúžia na kŕmenie a zároveň ako indikačný plavák.
Formy na plnenie method feedrových krmítok nájdete v rôznych typoch. Špeciálna forma dodá tvar a tuhosť celej zostavy, aby počas razantného nahadzovanie krmivo nevypadlo.
TIP: Používajte veľké krmítko na zakrmovanie. Je to ozaj rýchly a osvedčený spôsob zakrmovania. Použite však jemný švih, aby ste preplnené krmítko neodtrhli, alebo nezlomili prút.
Skryť text